Facebook twitter  Sisene E-autokooli
Sisukaart > Algajale > A-kategooria juhiluba
Registreerimine
joon
joon
joon
trans
Juhiload
joon
joon
trans
Koolitused
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
trans
Meelelahutus
joon
joon
joon
trans
Teenused
joon
joon
joon
trans
trans
 

A-kategooria juhiluba

A-kategooria õpe on suunatud kõigile mootorrattahuvilistele, kes soovivad juhiluba kahel rattal liiklemiseks. Samas on mootorratta kategooriate liigitus veidi keerulisem. Sõltuvalt õpilase vanusest ja sõidukogemusest tuleb õppimist alustades valida järgmiste alamkategooriate vahel:

• A1-kategooria saate omandada, kui olete õpingute alguseks vähemalt 15,5 aastane ja sõitmiseks sobib 16 aastaseks saamisel mootorratas mootori töömahuga kuni 125 cm³ ning võimsus kuni 11kW.
• A2-kategooria saate omandada, kui olete õpingute alguseks vähemalt 17,5 aastane ja sõitmiseks sobib 18 aastaseks saamisel mootorratas võimsusega kuni 35 kW või erivõimsusega kuni 0,2 kW/kg.
• A-kategooria saate omandada. kui olete vähemalt 24 aasta vanune (õpinguid võib alustada 23,5 aastaselt) ning omate vähemalt 2 aastat juhiluba mis tahes kategooria auto juhtimiseks (nt: B, C, D). A-kategooria juhtimisõigus lubab juhtida kõiki mootorrattaid.
• Võimalik on juhtimisõigus omandada astmeliselt. Kui A2- kategooria juhtimisõigust on omatud vähemalt 2 aastat, siis saab A-kategooria juhtimisõigust hakata taotlema vähemalt 20 aastaselt.

Põhjalikuma ülevaate mootorsõidukite kategooriatest ja juhtimisõiguse omistamisest leiate Maanteeameti kodulehel avaldatud tabelist


 

 

© Autosõit OÜ 2010 e-post: info [at] autosoit.ee a/a EE402200221018573861

     


 
^
Üles